FAQ

Dlaczego turbiny Hipar ?

Turbiny Hipar są produktem w pełni polskim. Co wyróżnia nasze turbiny od konkurencji to wytrzymałość, brak czynności serwisowych, żywotność (nawet 20-25 lat), wysoka wydajność w porównaniu z konkurencją, czy prosta konstrukcja pozwalająca na samodzielny montaż.

Czy moja lokalizacja jest odpowiednia do zainstalowania turbiny wiatrowej?

Trzeba powiedzieć to wprost, turbina wiatrowa nie jest dla każdego. Aby turbina generowała odpowiednią dla nas ilość energii składa się wiele czynników takich jak, szorstkość terenu (ilość lub brak przeszkód dla przepływu wiatru w okolicy posadowienia), siła wiatru w danym punkcie czy ukształtowanie terenu. Nasza firma za cel stawia sobie uczciwość oraz indywidualne podejście do klienta, dlatego też dla każdego przeprowadzamy analizę energetyczną, dzięki której można stwierdzić ile energii otrzymamy w danym miejscu, a co za tym idzie czy inwestycja będzie opłacalna.

Jak mam dobrać turbinę odpowiednią dla mnie?

Zanim podejmiemy decyzję o zakupie turbiny wiatrowej musimy określić jakie jest nasze zapotrzebowanie na energię i na tej podstawie zdecydować o mocy turbiny.

Ile wynosi okres zwrotu inwestycji?

Okres zwrotu inwestycji jest zależny od warunków danej lokalizacji oraz kosztów energii w danym kraju. Średni zwrot wynosi 8 lat.

Co składa się na całkowity koszt instalacji turbiny?

Należy pamiętać, iż koszt turbiny wiatrowej to nie tylko sama turbina. Na koszt instalacji składają się dodatkowe komponenty, takie jak : maszt/słup, inwerter, rezystor hamujący oraz usługi, takie jak: wynajem zwyżki, dźwigu, mini koparki, instalacja, podłączenie elektroniki, itp. Większość z nich można wykonać we własnym zakresie.

Czy potrzebuję pozwolenia na budowę?

W zależności od rodzaju posadowienia pozwolenie na budowę może być wymagane. Najlepszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się ze starostwem powiatowym, ponieważ przepisy odnośnie mikroturbin wiatrowych nie są do końca uregulowane.

Czy hałas generowany przez turbinę jest uciążliwy?

Zdecydowanie nie. Turbiny o pionowej osi obrotu generują znacznie mniejszy hałas niż turbiny o poziomej osi obrotu. Turbiny ECOROTE emitują <46dB przy wietrze 8 m/s w odległości 60m. Dla porównania lodówka emituje 43dB.

Gdzie mogę kupić turbinę ECOROTE?

Turbiny można nabyć bezpośrednio u nas kontaktując się z jednym z naszych przedstawicieli bądź u jednego z naszych krajowych lub zagranicznych dystrybutorów (odnośnik).

Ile trwa montaż?

Przy dobrej organizacji pracy całkowitą instalację wraz z podłączeniem można zakończyć w jeden dzień.