Wystawa Targi Wschodnie na Forum Europa-Ukraina Jasionka CWK 27-28 Stycznia 2017

Wystawa Targi Wschodnie na Forum Europa-Ukraina Jasionka CWK 27-28 Stycznia 2017

Najważniejszym wydarzeniem towarzyszącym X Forum Europa – Ukraina były pierwsze Targi Wschodnie, w których uczestniczyło około 70 firm głównie z Polski i Ukrainy (przedstawiające m.in. branże spożywczą, budowlaną, energetyczna, motoryzacyjną, transportową, logistyczną,  produkcyjną, farmaceutyczną, ubezpieczeniową i rekreacyjną, finansową i nieruchomości) oraz polskie i ukraińskie regiony a także instytucje. Targi były okazją nie tylko do prezentacji oferty firm i regionów, ale także początkiem nawiązania współpracy między nimi.

„Targi Wschodnie, w których udział wzięli wystawcy z Europy i Ukrainy były nie tylko możliwością przedstawienia flagowych produktów i regionalnych atrakcji, ale także niepowtarzalną okazją do wymiany doświadczeń. Na ponad 4000 m2 powierzchni Centrum Kongresowo-Wystawienniczego Województwa Podkarpackiego swoją ofertę zaprezentowało blisko 70 wystawców z różnych branż m.in. spożywczej, budowlanej, energetycznej, transportowej, farmaceutycznej czy finansowej” – uważa Przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego Zygmunt Berdychowski.

Ida Targów nawiązuje do organizowanych w latach 1921–1939 wystaw polskiego i zagranicznego przemysłu. Przedwojenne targi promowały ekspansję gospodarczą i odgrywały doniosłą rolę w międzynarodowym ruchu handlowym.

dsc_06841 dsc_06681 dsc_06741 dsc_06821